Gümrükleme

Uluslararası ticaret faaliyetleri bilindiği üzere ülkeler arasındaki gümrükler aracılığı ile gerçekleştirilmekte ve ticari faaliyetler buralarda belirli kontrollerden geçmektedir. Gümrükten kolaylıkla ürün geçirmek veya öyle istenildiği gibi hareket etmek mümkün değildir. Belirli prosedürler ve resmi işlemler bulunmakta ve bu tüm bu sürecinde profesyonel bir biçimde yürütülmesi gerekmektedir. Gümrükleme kavramının anlamı, yabancı ülkeler ile gerçekleştirilen ticari faaliyetlerde ürünlerin veya hizmetin ülkeye giriş ve çıkış işlemlerinde, devletler ile olan resmi işlemlerin yürütülmesi ve ilişkilerin doğru kurulmasıdır. Kısacası ihracat ve ithalat yapan kişiler için gümrükleme kavramı son derece önemlidir. Gümrükleme hizmeti kişilerin bireysel olarak yürütmekte zorlanacağı bir süreçtir. Çünkü her ülkenin gümrük uygulamaları ve resmi prosedürleri birbirinden farklıdır.

Gümrükleme faaliyetleri son derece dikkat gerektiren bir hizmettir. Bu süreci alanında uzman ve prosedürlere tam olarak hâkim olan kişiler yürütmelidir. Sorunların yaşanmaması ve ticari faaliyetlerinizi sekteye uğramaması için, firma seçiminde dikkatli olmanız gerekmektedir. Sebil Transport olarak, sunmuş olduğumuz gümrükleme hizmeti kapsamında, sorun yaşamamanızın garantisini verebilmekteyiz. Sektörde yer aldığımız süre zarfında, işimizde en iyi olmak ve her anlamda sizlere en iyi hizmeti sunmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

Gümrükleme Hizmeti Kapsamında Sunulan Hizmetler

Gümrükleme hizmetinin kapsamına giren birçok işlem bulunmaktadır.  Genel olarak gümrüklerdeki yasal süreçlerin takibi ve ilişkilerin sağlanması olarak ifade edilse de ayrıntıya girildiğinde aslında çok fazla işi kapsamaktır. Gümrükleme kapsamına giren işlemler şu şekildedir;

 

Gümrükten gelen ve giden eşyaların sonrasında takibi

  • Eşyaların tek tek kime ait olduğu ve hangi sektöre ait olduğunun tespit edilmesi ve kaydının tutulması
  • Tespit edilen ve kaydı tutulan eşyalar ile ilgili müşterilerin bilgilendirilmesi
  • Ürünlere ait fiyatlandırma konusunda aracı olma ve müşteriler ile anlaşmaya varma
  • İthalata veya ihracata konu olan ürünlerin teslim edilmesi gereken adreslere en kısa sürede teslimini sağlama

Tüm bu süreçler daha öncede belirttiğimiz gibi son derece dikkat ve bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Bizler bu konuda hem son derece dikkatli hem de bilgi sahibi olmaktayız.

 

Gümrük ve Sigortalama

Kişisel eşya, ev eşyası, binek otomobil, ticari mal veya diğer emtiaların ihracat / ithalat gibi her türlü gümrük işlemleri şirketimizin yetkili uzman elemanları tarafından takip edilip neticelendirilmektedir.

Eşyalarınızın güvenilir ve sağlam bir şekilde paketlenmesi önemlidir ancak bununla beraber gerek yurt içi gerekse uluslar arası nakil esnasında olabilecek her türlü riske karşı sigortalanması, bizim için vazgeçilmez prensiplerdendir. Bu güne kadar taşıdığımız eşya ve otomobillerin ve Nice Muhtelif geniş şerait (All-Risk) sigortası şirketimiz tarafından yaptırılmaktadır.

 

Whatsapp 7/24 Destek
Yük Takip