Hizmetlerimiz

Depolama

Depomuz 200 m² alan üzerine kurulu tesislerinde, modern raf ve depolama sistemleri, konusunda uzman kadrosu ve modern depolama araçları ile müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına göre, stok yönetimi, sipariş hazırlama, yeniden ambalajlama, parçalama, birleştirme, etiketleme, kutulama, paketleme, ve paletleme vede kalite kontrolün yanı sıra raflı depolama gibi geniş bir yelpazede depolama hizmeti sunmaktadır.

Gümrük ve Sigortalama

Kişisel eşya, ev eşyası, binek otomobil, ticari mal veya diğer emtiaların ihracat / ithalat gibi her türlü gümrük işlemleri şirketimizin yetkili uzman elemanları tarafından takip edilip neticelendirilmektedir.

Eşyalarınızın güvenilir ve sağlam bir şekilde paketlenmesi önemlidir ancak bununla beraber gerek yurt içi gerekse uluslar arası nakil esnasında olabilecek her türlü riske karşı sigortalanması, bizim için vazgeçilmez prensiplerdendir. Bu güne kadar taşıdığımız eşya ve otomobillerin ve Nice Muhtelif geniş şerait (All-Risk) sigortası şirketimiz tarafından yaptırılmaktadır.

Parsiyel Taşımacılığı

Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir. Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur. Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık ya da parça eşya taşımacılığı denir. Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.

Parsiyel Yük Nasıl Hesaplanır?
Taşımacılık sektöründe, taşınan yükün ağırlığı ile birlikte hacmi de oldukça önemlidir. Karayolu taşımacılığının içerisinde yer alan parsiyel taşımacılıkta hesaplamalar, metreküp, ağırlık ve lademetre hesap ölçütleri kullanılarak yapılır.

Parsiyel yükün M3 hesaplaması, EN x BOY x YÜKSEKLİK x ADET şeklindedir.
1 m3 = 333 kg
1 ton = 3 m3
1 ldm = 1750 kg

Parsiyel Taşımacılık Türleri
Karayolu: Yaygın olarak kullanılan bir nakliye türüdür. Kara araçları kullanılarak RUT planlamasına uygun şekilde dağıtım yapılır. Yükleme işlemi Adresten veya depodan yapılır.
Havayolu: Genel olarak parsiyel kargoların taşımaları yapılır. Yükleme işlemi havalimanı veya havaalanında yapılmaktadır. Yurtdışına taşınacak yüklerin gümrüklü olması gerekir.
Denizyolu: Konteyner ve açık yük olarak taşıma seçeneklerini sunar. Yurtiçi taşıma yöntemlerinde fazla kullanılmaz. Türkiye’de limanlardan gümrüklü olarak gemiler parsiyel yükleri yüklerler.
Demiryolu: Pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Vagonun bir kısmını kiralama ile taşıma maliyeti oluşturulur ve sevkiyatlar bu şekilde gerçekleşir.

Daha fazla bilgi için gelin görüleşim